C.K. KID

 

(19.12.2010)

 

Cestujete rádi? Máte rádi kulturu, sport, turistiku? Láká vás dobrodružství, i když nejste už nejmladší, nebo jste zdravotně postižení? Pak by vaší pozornosti neměl uniknout Cestovní klub KID.

KID je název občanského sdružení, které bylo oficiálně založeno 17. listopadu 2010 v plzeňském Café Baru. Je to zkratka, za níž se skrývá Klub invalidních dobrodruhů, ale zároveň je to anglické slůvko a znamená něco mladého, hravého, zlobivého… a přesně takový by Cestovní klub KID chtěl být. A doufejme, že dlouho bude.

Činnost klubu se chce zaměřovat na přípravu, organizování, uskutečňování a podporu akcí převážně turistického, ale i kulturního a sportovního charakteru, jichž se společně účastní lidé bez ohledu na to, zda jsou, či nejsou ve své schopnosti pohybu jakkoli omezeni věkem, nebo zdravotním postižením. Klub KID chce přispívat k aktivizaci zdravotně postižených a seniorů, k jejich vyšší mobilitě, informovanosti a rovněž k odstraňování architektonických, dopravních a především psychických bariér mezi lidmi.

Nejčastějším typem klubové akce dosud jsou (a i do budoucna by měly být) jednodenní, popř. vícedenní cesty malých skupin (8-9 členů), které tvoří zčásti lidé relativně zdraví a zčásti lidé s omezenou schopností pohybu. KID už takto podnikl výpravy po okolí Plzně a Plzeňském kraji, resp. po České republice, a jeho členové se vydali i na cesty k turistickým cílům v Bavorsku, Chorvatsku a Rumunsku. Klub se chystá pořádat pravidelná setkání členů a kromě turistických také sportovní, kulturní a zábavné akce, u nichž by společným jmenovatelem byl smysl pro dobrodružství, smysl pro humor a v první řadě pak sounáležitost všech zúčastněných.

Zájemci o podrobnější informace mohou navštívit webové stránky www.ckkid.cz, případně mohou klub kontaktovat telefonicky – na číslech 608 708 726 a 728 553 526. Totéž se samozřejmě týká všech těch, kdo by chtěli Cestovní klub KID jakýmkoli způsobem podpořit.