Na ranči Šídlovák se křtilo CD Claim na Duhové řece

 

19. 12. 2013

Všechno má svoje výhody a nevýhody. Autor napíše povídku a může doufat, že ji lidi budou číst ještě za spoustu let. Kdy se mu ale poštěstí, aby čtenářům při čtení té povídky viděl do tváří a vnímal jejich emoce, těšil se z jiskření v jejich očích? Vzácnou výjimkou bývá chvíle, kdy je autor svědkem toho, jak lidem jeho výtvor čte někdo, kdo má dar zprostředkovávat jim z textu přesně a právě to, co do něj při psaní bylo vkládáno. A já jsem rozhodně to štěstí měl, protože jsem takového zprostředkovatele svých povídek potkal – v plzeňském herci Jindřichovi Koutovi.

S Jindrou se potkáváme už pět roků, během kterých četl moje povídky tolikrát, že k nim jeho hlas už zkrátka neodmyslitelně patří – a právě tuhle symbiózu jsem chtěl na tomhle CD zaznamenat – pro radost všem, kdo jeho čtení mají rádi. Nahrávky ve studiu se po technické stránce ujal Jiří „Pompo“ Kunc, který zajistil i její mastering a grafický design obalu s ilustrací Toma Zvědělíka. Režii nahrávky měla v rukou Eva Willigová, hudební doprovod složil a nahrál Martin Adamovský.

Snad se vše podařilo – aspoň tak soudím z příjemně pohodové atmosféry, jaká vládla při křtu cédéčka na ranči Šídlovák. Kromě tradičně skvělého Jindrova čtení při něm dobrou náladu neméně tradičně jistila kapela Country KID a Oldřich „Doucha“ Netrval – a dá se říct, že asi vlastně my všichni, co jsme se tam toho prosincového předvánočního večera sešli – tím spíš, že se o nás jak o oko v hlavě staral a zázemí pro veškeré naše myslitelné potřeby skýtal šéf ranče David „Rafan“ Rossi a spolu s ním i celé osazenstvo Šídlováku.

CD se jmenuje Claim na Duhové řece (s podtitulem Vodácké a trampské povídky Miroslava Valiny čte Jindřich Kout) a obsahuje pět povídek, které v r. 2008 vyšly v knize Claim. Tak jako v ní i tady v povídkách Fišárková a sedm trpaslíků, Claim, Degen a kocour, Pentličky a Čas podzimu čas cibulek narazíte na Wyrňáka, Fištu, Kyborga, Pampelišku a na pár dost fantasmagorických úletů téhle party. A mně jakožto autorovi nezbývá než věřit, že i tohle setkání bude pro vás setkáním aspoň trochu příjemným. Takže ahoj na Duhové řece.

 

    Křtiny CD Claim na Duhové řece - já vítám příchozí, Jindra se posilňuje...

 

Olda, Ivča a George z kapely Country KID

 

    Jindra Kout se svým typickým elánem a šarmem čte povídku Čas podzimu čas cibulek...

 

    ...a ti, kdo přišli, ho pozorně poslouchají

 

    Kmotříčci cédéčka - zleva Olda Netrval, Miroslav Brabec, Honza Frána, Jiří Bošek a David Rossi

 

Křtíme!

 

Před autogramiádou je nicméně třeba si rovněž připít...

 

    ...což však rozhodně nemělo nic společného s tím, že v pokročilé noční hodině z kapely Country KID vykristalizovalo hudební duo ŠamDouch

 

foto Soňa Šípková a Jan "Hafran" Frána

________________________________

 

Pozvání na křtiny